İnternetten Para Kazanma

internetten para kazanma yöntemleri denenmiş gerçek

İnternetten Para Kazanma: Hepsi Gerçek ! Denenmiş Yöntemler

şimdiye kadar gördüğünüz İnternetten Para Kazanma ile ilgili tüm yazıları unutun. İnternetten Para Kazanma: Hepsi Gerçek ! Denenmiş Yöntemler başlıklı makalemle açıklıyorum.

Siz de biliyorsunuz ki, internetten para kazanma yöntemleri üzerine yazılan, konuşulan, çoğu yazı ve videolar gerçeği yansıtmayan, para kazandırmayan verimsiz yöntemlerdir.

Sizlere, farklı ve gerçek yöntemler içeren ve uygulanıp para kazanılmış ve hala kazanılan, “İnternetten Para Kazanma: Hepsi Gerçek ! Denenmiş Yöntemler” makalesini hazırlıyorum.

Sade ve Anlaşılır İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Adım adım internet üzerinden para kazanmanın yollarını bu yazımda en garanti ve denenmiş yöntemlerle ele alacağım.

Para kazanma yolları için söylenebilecek 50’ye yakın yöntem olsa da ben size fazla tecrübe gerektirmeyen, amatör internet kullanıcılarının bile yapabileceği yöntemlerden bahsedeceğim.
Diğer yöntemler profesyonellik, kodlama bilgisi ve bazı yetenekler gerektiren yöntemler olduğu için değinmeyeceğim.

Bu makale, internet üzerinden para kazanma seçenekleri ve gerçekten para kazanmanızı sağlayacak, denenmiş yöntemlerden oluşacaktır. Garanti ediyorum! İnternetten Para Kazanma: Hepsi Gerçek ! Denenmiş Yöntemler başlıklı makalemi okuyarak siz de para kazanabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

1- Blog Yazarak
2- Anket Doldurarak
3- Youtube
4- Google Reklamlarından
5- Instagram
6- Site Kurarak
7- Makale Yazarak
8- Fotoğraf Satarak
9- Backlink Satışı Yaparak
10- Çeviri Yaparak

Blog Yazarak

1- Blog Yazarak: İnternetten para kazanma yöntemlerinden en çok benimsediğim ve uyguladığım yöntem budur. Şu an bulunduğunuz yer olan okugari sitesini, 2nci bloğum olarak kurdum ve para kazanmaya devam ediyorum.

Web sitelerim, maaşlı bir işim gibi oldu, ek bir iş yapmıyorum.

Şimdi!

Blog yazarak internet ortamında farklı kazançlara sahip insanlar görmek mümkün. Türkiye’de, aylık 10.000 TL kazananlar, Aylık 50.000 TL kazananlar mevcut. Biliyorum çünkü bazılarını tanıyorum.

Kendi sitenizi kurabilir veya blog açarak yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. Blok yazılarınızı freelancer olarak başkalarına da satabilirsiniz. Bloğunuzda ele alacağınız konunun neyle alakalı olduğunun bi önemi yok, doğru ve kaliteli makalelerle blog yazarak internetten para kazanmanız garantidir.

Hayatımızda yazabileceğiniz çok fazla blog konusu mevcuttur. Blog açmak ve blok yazarak internetten para kazanmaya başlamak için “Blog Nasıl Açılır” başlıklı makalemi inceleyerek kolayca blok açabilir, kendi sitenizi kurabilirsiniz. Adım adım her detayı anlattım, emin olun hiç bilmeyen bir kullanıcı bile çok rahatlıkla blog açabilecektir.

Ofis programları kullanır gibi bloğunuzu yönetebilirsiniz. Bu sayede reklam gelirleri elde edip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Anket Doldurarak

2- Anket Doldurarak: Bu yöntem, önermek istemediğim, fakat, “İnternetten Nasıl Para Kazanılır” konusunda bir seçenek olduğundan bahsedeceğim. Evet anket doldurarak ta internetten para kazanabilirsiniz.

Çeşitli anket sitelerine üye olup, sitelerin gönderdiği anket formlarını doldurarak karşılığında anket başına sitenin belirlediği paraları kazanabilirsiniz. Çok basit ve kolayca herkesin yapabileceği internetten para kazanma yöntemidir.

Öyle ki;

Gerçekten bu işi yaparak para kazanılabilir mi? tatmin eder mi? Ne kadar para kazanabilirsiniz? Bu sorulara cevap bulmaya çalışalım.

Tabiki mümkün ve iyi para kazananlar bile var. İyi paradan kastım aylık 1000 – 2000 dolar gibi paralardan bahsediyorum. Burda niyetim sizin aklınızı çelmek yada algı yönetimi yapmak değil.

Bu paraları kazanmak için günde en az 50-60 anket doldurmanız gerekir. Anket doldurduğunuz site güvenilir olması gerekir. Emeğinizin ve vaktinizin çalınmaması için bunlara dikkat edin.

Zaten ben önermek istemediğim bir kazanç yöntemi olduğunu söyledim. Bu yöntem bana zaman kaybı olarak geliyor, bu yüzden pek cazip gelmiyor.

Bu iş benim açımdan yeteneği körelten, kendini geliştirmeyen bir iştir. işin devamlılığını sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Bu işi yapmak isterseniz, anket dolduracağınız siteyi google da aratmanızı ve şikayetler var mı okumanızı tavsiye ederim.

Bazı firmalar ya puanlarınızı vermiyor, ya paralarınızı vermiyor yada kasıtlı üyeliğinizi iptal ediyor. Bunları iyi araştırıp anket sitesiyle çalışmanızda fayda var.

Youtube

3- Youtube: İnternetten para kazanma yöntemleri arasında, günümüzde çok tercih edilen yöntemdir. Youtube platformu üzerinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Youtube’da yüksek izlenme sayılarına ulaşan reklamlar sadece adsense geliri olarak 500bin TL ve üzeri kazanç sağlayabilirsiniz.

Sadece adsense gelirlerinin bu kadar olduğunu düşünürseniz, markalarla yapılan işbirliği ve videolarda, markaların reklamlarının yer almasından kazanılan rakamlar çok daha fazladır.

Şöyle ki! 2 Milyon abonesi olan bir youtube kanalı, adsense reklamları dışında, videolarına ekleyeceği firma reklamları için 90-100 saniyelik tanıtım ücreti olarak 15-20 bin TL arasında fiyatlar istemektedir.

Google Reklamları

4- Google Reklamları: Online para kazanma seçeneklerinden en bilinen ve çoğu kişi tarafından uygulanan, garantili internetten para kazanma yöntemidir.

İnternet dünyasındaki para kazanmaya başlamış sitelerin çoğunluğu bu yöntemi kullanarak para kazanmaktadır.

Google reklamlarından para kazanmak için web siteniz yada blog sitenizin olması gerekir. Bu konuda ilerlemek isterseniz “Blog Nasıl Açılır?” konulu yazımda adım adım anlattığım yönergeleri izleyerek site yada bloğunuzu kurabilirsiniz.

Blog açmak öyle zor, teknik bilgi veya kodlama bilgisi isteyen bir işlem değil. Blog nasıl açılır? rehberimi takip ederek kendinize profesyonel bir blog kurabilirsiniz.

Daha sonra google reklamlarından para kazanmak için Google Reklamları ile Para Kazanma konulu makalemde, detaylı olarak, adım adım yazdım. İnceleyebilirsiniz.

Kuracağınız site yada blog hangi kategori ve konu içeriğine sahip olursa olsun, günlük 20 Bin ziyaretçi ile Google reklamları alarak aylık en az 2.000 TL kazanmanız garanti diyebilirim.

Instagram

5- Instagram: Bunu sosyal medya olarak bütünleyebiliriz. İnternetten nasıl para kazanılır? denilince akla gelen yöntemler arasında facebook ve instagram üst sıralarda yer alır.

Instagram ve Facebook’ta influencer, yani yüksek miktarlı takipçi ve sayfaların, kitlelerini etkileyebilir ve yönlendirebilirsiniz.

İnstagram hesabınızın takipçi sayısını ve facebook sayfanızın beğeni kitlesini arttırarak iyi paralar kazanabileceğiniz reklamlar alabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır? konulu makalemde, adım adım ve detaylı bir şekilde yazdım.

Web Sitesi Yaparak İnternetten Para Kazanma

6- Web Sitesi Yaparak: Firmalar için kurumsal yada şahıslar için özel web siteleri yapıp satabilirsiniz. Günümüz teknolojisiyle kodlama bilmenize gerek olmadan Web sitesi yapabilirsiniz.

Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz İnternet Sitesi Nasıl Kurulur? konulu makalemde adım adım yazdım.

Yukarda ele aldığım yazımı inceleyerek, web sitesinin nasıl kurulduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Önce kendiniz için başlayıp daha sonra ihtiyacı olan herkese web sitesi yaparak internetten para kazanabilir, kendi online işinize sahip olabilirsiniz.

İsterseniz hazır script satan sitelerle de çalışabilirsiniz, onlardan aldığınız hazır sitelerin içeriğini müşterinize göre düzenleyip satabilirsiniz.

Web sitesi kurarak, “İnternet Üzerinden Para Kazanma” konusunda başarılı olan çok fazla kişi vardır. Siz de ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Makale Yazarak

7- Makale Yazarak: Yazma konusunda yetenekliyseniz, araştırmacı yönünüz varsa ve edebiyatınız biraz iyiyse makale yazarak internet üzerinden para kazanmanız mümkün.

Makale yazmak biraz emek ve araştırma gerektiren bir iş, sattığınız fiyatlar da doyurucu olmayabilir. Böyle bir yeteneğiniz varsa kendi bloğunuzu açıp makalelerinizi orada yayınla malısınız. Bu sizin için daha karlı olacaktır. Sizden makaleyi satın alan firma yada şahıslar da kendi sitelerinde kullanacaklar sonuçta. Harcadığınız zamana ve emeğe değer mi bir düşünün derim.

Makale yazıp satabilmeniz için bir kaç platformu paylaşıyorum. r10, bionluk ve sadeceon siteleri üzerinden satış yapmanız mümkün.

Fotoğraf Satarak

8- Fotoğraf Satarak: Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, fotoğraflarınızı satarak da internetten para kazanabilirsiniz.

Telefonla yada profesyonel makine ile çektiğiniz fotoğrafları ek gelire dönüştürebilirsiniz.

Hobi olarak yada profesyonelce çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden Dünya’ya sunabilirsiniz. Sevdiğiniz bir işi yapıp, para kazanarak daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı; Stockphoto, Shutterstock ve 500px sitelerinden Dünya’nın her yerine satabilirsiniz.

Backlink Satışı Yaparak

9- Backlink Satışı Yaparak: Belki ilk defa duyduğunuz bir terim olabilir fakat yazının tamamını okumadan es geçmemenizi öneririm.

Çok kolay ve yaygın bir yöntem olan baclink satışını siz de yapabilirsiniz.

Backlink’i açıklayacak olursak; herhangi bir siteden başka bir siteye bağlantı (link) verme işlemidir. Bu yazımda da olduğu gibi bazı kelimelere tıklayınca farklı sitelere yada sayfalara gidersiniz. Buna backlink diyoruz.

Sitelerin SEO’su yani google aramalarında üst sıralara çıkma konusunda backlinkin önemi büyüktür. Google, bir sitenin arama sonuçlarındaki sıralamasını belirlerken, o sitenin kaç farklı siteden refaransı, yani backlinki olduğuna bakarak ölçümler.

Backlink verebileceğiniz çok fazla site vardır, bunları google ve forumlardan araştırarak bulabilirsiniz. Backlink satışını da yine r10, bionluk ve sadeceon sitelerinden yapabilirsiniz.

Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma

10- Çeviri Yaparak: Yabancı diliniz iyiyse, profesyonel olarak çeviri yapıp internetten para kazanabilirsiniz.

Çeviri yaparak para kazanmak isterseniz alttaki sitelerden müşteri bulabilirsiniz.

Bionluk (TR)
SadeceON (TR)
Peopleperhour
Upwork
Fiverr
Proz
Guru

Gerçek anlamda internetten para kazanmanın yollarını bu makalemde yalın bir şekilde, laf kalabalığına girmeden anlatmaya çalıştım. SEO açısından, faydalı olsun diye, sayfalarca uzatabilirim bu makaleyi. Fakat sade ve karmaşa olmadan anlatımdan yanayım.

İnternetten Para Kazanma: Hepsi Gerçek ! Denenmiş Yöntemler başlıklı yazım size faydalı olursa ne mutlu…

Bize Yazınız

İnternetten Para Kazanma: Hepsi Gerçek ! Denenmiş Yöntemler başlıklı yazımızda, unuttuğumuz, eksik bıraktığımız yada sizin öğrenmek istediğiniz konular olabilir. Bunları yoruma yazarsanız size memnuniyetle cavap yazıp yazımızı verdiğiniz bilgiler doğrultusunda güncelleyebiliriz.

Her konuda bilgiler bulabileceğiniz Oku Gari sayfamızı yanlız bırakmamanızı ve yorumlarınızı esirgememenizi diliyoruz.

Hoşçakalın…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*