Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

instagramdan para kazanma yöntemleri oku gari

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’dan para kazanılır mı? Instagram’dan nasıl para kazanılır? Merak ettiğiniz bu soruların cevaplarını bu yazımda bulacaksınız.

Instagram’dan para kazanma yöntemleri, kolay yöntemler değildir. Herkesin hemen başarabileceği bir durum da değildir. Öncelikler para kazanma başlıklarına bakalım.

İnstagram’dan Para Kazanma Seçenekleri

  • Instagram’da ürün satışı yaparak para kazanmak,
  • Instagram’da paylaşım reklam yaparak para kazanmak,
  • Instagram’da viral reklam yaparak para kazanmak,

İnstagram’dan para kazanmanızın 1nci yolu takipçi sayınızın yüksek olması ve paylaşımların takipçilerle olan etkileşiminin yüksek olmasıdır.

Ürün Satarak Para Kazanma

Ürün satarak para kazanmak için takipçiniz olmasa bile insanlara sattığınız ürünü ulaştırabilmeniz için reklamla tanıtmanız gerekir.

Takipçi satın alarak takipçi çoğaltılması da mümkün fakat bu şekilde gelen takipçilerin çoğu bot (sahte hesap) olduğundan verimli olmayacaktır.

Paylaşım Yaparak Para Kazanma

İnstagram’da paylaşım reklamı yapmak demek, herhangi bir firma yada ürünün resim yada videosunu yüksek takipçili profilinizden paylaşarak yapılan reklam şeklidir. Takipçi sayınıza bağlı olarak, paylaşım başına paralar kazanabilirsiniz.

Böyle bir paylaşımla para kazanmak için en az 100bin takipçinizin olması gereklidir. Yoksa firmalar reklam vermek için pek mantıklı bulmaz. Takipçinin yanında etkileşiminizin de yüksek olması gereklidir.

Viral Reklamla Para Kazanma

Viral reklam içinde yukarda bahsettiğim gibi yüksek takipçili bir Instagram hesabınızın olması gerekli ve etkileşiminin de iyi olması gereklidir. Viral reklam, normal paylaşımlarınızın altına, firmanın öne çıkartmak istediği metinlerle ve hashtaglerle gizli reklam uygulanmasıdır.

Bir de daha profesyonel olan videolu tanıtım reklamları vardır ki bunları yapmanız için bu tür yazılara ihtiyacınız yoktur. Örnek verirsek “varboyletipler” hesabı bu konuya güzel örnek olur.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan para kazanma konusunu kısa kısa geçtim. Takipçi sayısını arttırmak kolay olmadığı için bu yöntem herkes için uygun değildir.

Yukarıda bahsettiğim şartları taşıyorsanız ve hala nasıl reklam alacağınızı bilmiyorsanız iletişim yada yoruma yazarak bana ulaşırsanız size detaylı bir şekilde, örnekleriyle anlatımlar yapabilirim.

Anlattığım şartlar size uygun değilse ve instagramdan para kazanamayacaksanız, “İnternetten Para Kazanma” başlıklı makalemi inceleyerek farklı para kazanma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bize Yazınız

Blog Nasıl Açılır? başlıklı yazımda, unuttuğum, eksik bıraktığım yada sizin öğrenmek istediğiniz farklı konular olabilir. Bunları yoruma yazarsanız size memnuniyetle cavap yazıp, makalemi verdiğiniz bilgiler doğrultusunda güncelleyebilirim.

Her konuda bilgiler bulabileceğiniz Oku Gari sayfamızı yanlız bırakmamanızı ve yorumlarınızı esirgememenizi diliyoruz.

Hoşçakalın…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*