Google Reklamları ile Para Kazanma

google adsenseden nasıl para kazanılır oku gari

Google Reklamları ile Para Kazanma

Google Reklamları ile Para Kazanma, Google reklamlarıyla nasıl para kazanılır? bu sorunun cevabını bu makalemde anlatmaya çalışacağım.

Google’dan Para Kazanmak için Adwords ve Adsense İşleyiş Süreçlerini Anlama

Google üzerinden para kazanmak istiyorsanız, Google’daki reklam sistemini ve işleyişini bilmeniz gerekmekte. Bunları bilirseniz Google’dan para kazanmaya daha yakınsınız demektir.

Google reklam sisteminde 2 seçenek mevcuttur. Birinci seçenek Google Adwords, İkinci seçenek Google Adsense‘dir. Bunlar birbirini tamamlayan 2 ayrı sistemdir. Para kazanmamız için gerekli olan sistem is Adsense’dir.

Google Adwords

Adwords sistemi reklam verenlerin kullanacağı sistemdir. Örneğin; Spor malzemesi satan bir sitem var, spor ayakkabı için Google’da reklam vermek istiyorum. Reklam için 2 farklı seçeneği kullanabilirim.

1- Google’daki aramalarda üst sırada çıkmak yani arama sonuçları için reklam oluşturmak. Bu reklam google’da spor ayakkabı ile ilgili aramalarda sizin ürününüzü üst sıralarda çıkarmaya yarar.

Tabi bunun için anahtar kelimeler belirlemelisiniz (Google’da arama yapılacak kelimeler). Bu anahtar kelimeler, diğer reklam verenlerin aynı kelimeyi kullanma yoğunluğuna göre ve aranma oranlarına göre tıklama maliyetiyle fiyatlandırılır.

Siz istediğiniz maliyeti belirleyerek reklam oluşturabilirsiniz, rakamınız düştükçe üst sıradaki konumunuz da aşağıya düşecektir.

2- Google iş ortaklarında (Adsense kullanarak, reklamların döndüğü bloglar, siteler ve uygulamalar) yayınlanması için reklam oluşturmak. Bu seçenekle belirlediğim spor ayakkabı resimlerimin reklam alan sitelerde gösterilmesini sağlamış olurum.

Google Adsense

Adsense sistemi reklam yayınlayanlar içindir. Örneğin; web sitem ya da bloğum var, Google’a başvuru yaparak, Google Adwords resimli reklamlarını, web site veya bloğumda yayınlayabilirim.

Google Reklamları ile Para Kazanma

Google’dan para kazanabilmeniz için sizi ilgilendiren kısım Adsense sistemidir.

Tabi bunun için bir web sitenizin olması gerekir. Web sitenizin kaliteli içeriğe sahip olması ve tıklama alıyor olması gereklidir.

Teknik Bilginiz Olmadan Site Kurma

Henüz bir web siteniz yoksa ve nasıl web sitesi kurulur? bilmiyorsanız, “İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?” konulu makalemi okuyarak kolayca web sitesi kurabilirsiniz.
İsterseniz Blog oluşturup makalelerinizi yayınlayabilir ve Google Adsense’e başvurabilirsiniz. Bolg sitesi kurmak için “Blog Nasıl Açılır?” konulu makalemi okuyarak çok kolay blog açabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim anlatımlarımla, teknik bilginiz olmasa bile, kodlama yapmadan, tıklama ve yönlendirmelerle, çok kolay, profesyonel bir siteye sahip olabilirsiniz. Gayet anlaşılır, sade ve adım adım “site kurma veya blog açma” konularını anlattım. Adımları takip ederek 2-3 saatte profesyonel bir siteye sahip olursunuz.

Google Reklamları ile Para Kazanma

Google Adsense başvurunuz kabul edilirse, Google size kod vererek reklamları sitenizde yayınlamanıza izin verir. Bu reklamlardan kazancınızı şu şekilde örneklendirebilirim.

Adwords üzerinden tıklama başına 1,00 TL’lik reklam veren yayıncının reklamı sitenizde yayınlanıyor diyelim. Sizin sitenize giren kullanıcı reklamı göreceği için belli bir gösterim ücretini google haneneze ekliyor. Eğer sitenize giren kullanıcı reklama tıklarsa, 1,00 TL olan tıklama maliyetinin 0,68 Kuruş’unu siz, kalan kısmını da Google alıyor.

Reklam yayınlamaya başladığınızda, sitenize ne kadar çok giriş yapılırsa kazanç oranınız da o oranda artacaktır.

Bize Yazınız

Google Reklamları ile Para Kazanma” başlıklı yazımda, unuttuğum, eksik bıraktığım yada sizin öğrenmek istediğiniz farklı konular olabilir. Bunları yoruma yazarsanız size memnuniyetle cavap yazıp, makalemi verdiğiniz bilgiler doğrultusunda güncelleyebilirim.

Her konuda bilgiler bulabileceğiniz Oku Gari sayfamızı yanlız bırakmamanızı ve yorumlarınızı esirgememenizi diliyoruz.

Hoşçakalın…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*