Android Box Nedir?

Android Box Nedir? hangi akıllı tv kutusunu almalı oku gari

Android Tv Box Nedir? Hangi Android Tv Box Almalı?

Android Box Nedir? Hangi Android Tv Box Almalı? Gelişen teknolojiyle ve telefon uygulamalarının rahatlığını evlerimize taşımamıza yardımcı olan Android tv cihazlarını bu yazımda anlatacağım.
Android Box Nedir? Hangi Android Box Almalı? tüm bu soruların cevaplarını bu makalemde bulacaksınız.

Android Tv Box nedir?

Android tv box yada akıllı tv kutusu, telefon ve tabletlerde kullanılan işletim sistemleri olan Android versiyonlarıyla çalışan cihazlardır. Android Tv Box’ta telefonlardaki gibi işlemci (CPU), RAM ve ekran kartı işlemcileri (GPU) mevcuttur. Türkçe olarak ifade etmek gerekirse akıllı tv kutusu, sihirli tv kusu gibi kelimelerle de anılan bir cihazdır.

Android Box Nedir? Hangi Android Box Almalı? Android tv box, uygulamalar sayesinde televizyon izleme keyfinizi katlayan bir cihazdır. Bu kutuların tek dez avantajı uydu anteni bağlanamamasıdır. Tv izlemek için internet yayını yapan kanalları izleyebilir yada IPTV kullanarak binlerce şifreli ve şifresiz kanalları izleyebilirsiniz.

Android Box Gücü, Android Box Nedir?

Akıllı tv kutusunun işlemci ve RAM’i ne kadar güçlü olursa o kadar iyi verim alırsınız. Hatta oyun keyfini bile televizyonunuzdan yaşayabilirsiniz. Android tv box cihazında ethernet girişi (internet kablosu), USB girişi, HDMI girişi ve Adaptör girişi mevcuttur. Bazı android cihazlarda ekstra olarak s-pdif (optik ses girişi), sd card girişi mevcuttur.

Android tv boxlarda telefonlarda yada tabletlerde kullanılan tüm uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Akıllı tv kutularında genel olarak uydu girişi olmasa da bazı modeller uydu girişli olabilmektedir. Tabi bu modellerin fiyatları da diğerlerine göre daha yüksek oluyor.

Akıllı tv kutusunun USB girişlerini kullanarak cihazınıza airmause kumanda, klavye, mause yada oyun kumanda kolu gibi cihazları takıp daha keyifli ve kullanımı kolay hale getirebilirsiniz.

Eski TV’nizi Yeni Hale Getirin

Eğer Led TV yada LCD tv niz eskiyse ve smart tv uyumlu değilse Android Box sayesinde televizyonunuzu gelişmiş bir smart tv haline getirebilirsiniz. Tv kanalları, müzik, oyun ve daha bir çok uygulama sayesinde televizyonunuzdan hepsini kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz.

Android boxlarda kabloyla yada kablosuz internete bağalanarak bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Wifi özelliği sayesinde yanınızda taşıyıp istediğiniz yerde tv ye bağlayarak Android Box’un keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir Çok Platform Kanalları Android Tv Box’ta

Bu makalem aynı zamanda, Akıllı tv kutusu nedir? Sihirli tv kutusu nedir? sorularına da cevap olmaktadır. Android Box ile Dijitürk, Netflix, Blu Tv, D-smart ve yabancı TV paketlerini kendi uygulamalarından üyelikle izleyebilirsiniz. 3D ve 4K seçenekleri de olan bu cihazlar spor ve film izlemeyi daha keyifli hale getirmektedir.

Android Box Nedir? Hangi Android Box Almalı?
Android Box ile ücretsiz iptv izleyebileceğiniz gibi ücretli satılan iptv’ de izleyebilirsiniz. Iptv uygulamaları sayesinde smart led TV’lerden bile daha kaliteli yayınlar izlersiniz. Ücretli iptv satışı yapan firma yada şahıslardan deneme yayını alıp önce kanal listesini ve yayın kalitesini kontrol etmenizde fayda vardır. Kaliteli IPTV satışı için louistisid@hotmail.com adresinden iletişim kurabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli yayın vermektedir tavsiye ederim.

HDMI girişiyle televizyona takılan Android Tv Box, yüksek çözünürlüklü görüntü almanızı sağlar. Televizyonunuz desteklemese bile Android Tv Box’unuz destekliyorsa 4K ve üstü kanalları ve videoları izleyebilirsiniz.

Hangi Android Box Almalı?

Hangi Android Box Almalı? Piyasada çok çeşitli cihazlar ve fiyat performansları mevcut. Android Tv Box için en mantıklı seçim güçlü işlemcisi ve yüksek kapasiteli RAM olmasıdır. Aynı zamanda dahili belleği’de (ROM) yüksek kapasiteli olursa rahat ve hızlı bir kullanım sağlar.

Android Tv Box alırken USB girişi sayısına da dikkat etmenizi öneririm. 2 veya daha çok USB girişi olan cihazlar daha fazla cihaz bağlama olanağı sunacaktır. Ayrıca verilerin hızlı aktarılması yada cihazların işlevini daha hızlı algılayabilmesi için USB 3.0 özelliği olan cihaz tercih edebilirsiniz.

Android Box Nedir? Hangi Android Box Almalı? Akıllı Tv Kutusu alırken dikkat edeceğiniz diğer husus Ultra HD, 4K, 6K ve 8K gibi çözünürlükleri destekleyebilmesi. Bu tür ultra HD yayınlar arttıkça sizde cihazınızdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. USB flash bellekle ve internet üzerinden bu tür yayınları kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Android Tv Box Önerisi, Android Box Nedir? Hangi Android Box Almalı?

Android Box için minumum sistem gerekliliklerini önermem gerekirse; Öncelikle güçlü ve hızlı bir işlemciye (CPU) sahip olmalı. Amlogic S905X3, 64 bit, dört çekirdekli, ARM Cortex A55 ve daha üstü tercih etmelisiniz. Ekran kartı işlemcisini de (GPU) Mali G31 MP2 ve üstü olmasına dikkat edin. 4GB ve üstü RAM ve 64GB ve üstü ROM’u (dahili bellek) olmalı. İşletim sistemi ise Android 9 Pie yada Android 10 olmalı. Bu sayede daha seri ve rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Yüksek performanslı oyunları bile oynayabilirsiniz.

Android Tv Box Fiyatı Nedir?

Akıllı Tv Kutusu fiyatları, firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Fiyatı belirleyen asıl konu cihazın özellikleridir. Android Box fiyatı 150 TL’den başlayıp 2.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yukarda bahsettiğim özelliklerde Android Box almak isterseniz 550-600 TL uygun bir rakamdır. Kaliteli Android Tv Box almak isterseniz ve ucuz Android Tv Box için louistisid@hotmail.com ile iletişime geçebilir ve satın alabilirsiniz.

Elektronikle ilgili bir çok konuda merak ettiklerinizi “Elektronik” kategorimizde bulabilirsiniz. Elektronik cihzlarla ilgili bir çok makalemizin yer aldığı kategoriyi incelemek isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Android Box Nedir? Hangi Android Box Almalı?” başlıklı bu yazımda, unuttuğum, eksik bıraktığım yada sizin öğrenmek istediğiniz farklı bilgiler ve anlatımlar olabilir. Bunları yoruma yazarsanız memnuniyetle cevaplarım ve yazımı verdiğiniz bilgiler doğrultusunda güncelleyebilirim.

Her konuda bilgiler bulabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz Oku Gari sayfamızı yanlız bırakmamanızı ve yorumlarınızı esirgememenizi diliyorum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*